KOLONIA LETNIA  - SOPOT  2017

 

Drodzy Rodzice!

 

            Zbliża się czas kolejnej kolonii, na którą chcemy zaprosić Wasze dzieciaki. W związku z tym przekazuję kilka ważnych spraw:

           

  1. Kolonia letnia organizowana jest w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Sopocie, ul. Armii Krajowej 50-54. Budynek ten zarezerwowany jest w całości na potrzeby kolonii a także obozu młodzieży naszego Kościoła. Do dyspozycji będą sale noclegowe, stołówka, sanitariaty, sala gimnastyczna, boiska i plac zabaw. Szczegóły dotyczące personelu podamy w późniejszym czasie. Ilość wychowawców uzależniona jest między innymi od ilości zgłoszonych dzieci.
  2. Koszt pobytu wynosi 750 zł, zaliczkę w wysokości 200 zł należy wpłacić na konto Raiffeisen Bank Polska S.A. 96 1750 0012 0000 0000 3499 4714; Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego, ul. Cieszyńska 96, 43-300 Bielsko-Biała, w nieprzekraczalnym terminie do  20 czerwca br. Pozostałą kwotę należy wpłacić na powyższe konto do 15 lipca br.
  3. Z uwagi na lokalizację tegorocznej kolonii, organizujemy transport pociągiem, w dniu 30 lipca (niedziela), w godzinach wieczornych. Dzieci będą miały zarezerwowany przejazd pociągiem relacji Bielsko-Biała – Sopot. Wyjazd powrotny zaplanowany jest w środę – 09 sierpnia, również w godzinach wieczornych. Cena biletu w obydwie strony wyniesie ok. 100 zł. Dokładna suma a także czas wyjazdu podane zostaną po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy. Rodziców, których dzieci skorzystają z tego przejazdu, proszę o wypełnienie osobnego pisma w tej sprawie i nadesłanie wraz z kartą zgłoszeń, w terminie do 20 czerwca br.  Warunkiem uczestnictwa w kolonii jest poprawne wypełnienie karty zgłoszeniowej, deklaracji transportu oraz uiszczenie przedpłaty. Dzieci zobowiązane są posiadać obowiązkowo aktualną legitymację szkolną, uprawniającą m. in. do zniżki w zakupie biletu PKP a dzieci z innych państw paszport.
  4. Przygotowując ubiór i inne proszę, aby dzieci posiadały obowiązkowo:

 

·         strój kąpielowy, najlepiej dwa komplety.

·         obuwie do chodzenia po wodzie, obuwie zamknięte na wycieczki piesze, obuwie domowe,

·         cienką kurtkę przeciwdeszczową,

·         nieduży plecak lub tp.

·         szczoteczkę, pastę do zębów i inne kosmetyki, dwa ręczniki, niezbędną ilość bielizny,

·         szczegółowy spis rzeczy.

  1. Jeśli to będzie możliwe proszę, aby dzieci zabrały ze sobą ulubione gry (np. bierki, chińczyk itp.)
  2. Proszę o nie przekazywanie dzieciom zapasów słodyczy i innej żywności.
  3. Proszę o nie odwiedzanie dzieci w czasie trwania kolonii, organizatorzy nie zapewniają rodzicom noclegów ani wyżywienia, w razie potrzeby dzwonić będziemy do Waszych domów.
  4. Brak telefonów komórkowych, tabletów itp. mile widziany! Dzieciom zostaną udostępnione bezpłatnie telefony opiekunów.
  5. Inne szczegóły znajdują się w „Karcie kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku” dołączonej do niniejszego pisma. Proszę o wpisanie danych, niezbędnych m. in. w czasie kontroli ze strony Kuratorium, złożenie podpisów i przekazanie do sekretariatu Kościoła, w terminie do 20.06.
  6. Dalsze pytania proszę kierować do br. R. Witka, tel. 504 323293.

 

 

br. Roman Witek